Promenady Wrocławskie

Śródmieście

  • Promenady Wrocławskie
  • Promenady Wrocławskie
  • Promenady Wrocławskie
  • Promenady Wrocławskie

 

Promenady Wrocławskie to unikatowy, wielofunkcyjny projekt, obejmujący 15 hektarowy obszar wzdłuż głównej odnogi Odry, oddalony zaledwie o 3 km od rynku.

 

Nowoczesna architektura i przygotowanie terenów wspólnych będzie zaspokajać oczekiwania świadomych swoich potrzeb mieszkańców. Osiedle wybudowane zostanie w V etapach, w których powstanie dziewięć kwartałów zabudowy miejskiej o funkcjach mieszkalnych, handlowych, usługowych, biurowych i hotelowych. Przedsięwzięcie – unikalne w skali Polski – doskonale wpasowuje się w tendencje światowej rewitalizacji obszarów poprzemysłowych zlokalizowanych w centrach miast lub w ich pobliżu.

Koncepcję architektoniczną opracowała międzynarodowa pracownia architektoniczno – urbanistyczna INVI pod kierownictwem Guy’a Perry’ego wyłoniona w wyniku przeprowadzonego międzynarodowego konkursu architektonicznego. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ASPA.

 

 

Cały projekt obejmuje zabudowę powierzchni w sąsiedztwie rzeki Odry i Kanału Miejskiego, z własnym nabrzeżem. Teren usytuowany jest w rejonie Śródmieścia, pomiędzy ul. Zakładową, dobiegającą do ul. Trzebnickiej, prowadzącej do Centrum z kierunku północnego (wjazd do Wrocławia od strony Poznania) oraz ul. Rychtalską, dobiegającą do ul. Jedności Narodowej, prowadzącej do Centrum z kierunku północno–wschodniego (wjazd do Wrocławia od strony Warszawy).

W zakończonym już I etapie sprzedano ponad 240 mieszkań o powierzchni od 30 do 100 mkw. Powstający - II etap to 450 mieszkań, których na obszarze Promenad Wrocławskich powstanie w sumie 2000. Do tego dochodzi 80 000 m kw powierzchni biurowej.